LINY I ZAWIESIA

Liny stalowe

są powszechnie stosowane w takich urządzeniach przemysłowych, jak maszyny budowlane (betoniarki, spychacze, wyciągarki), różnego rodzaju urządzenia transportowe (napędy przenośników, wyciągi), liny służące do przymocowania ciężarów w czasie ich przenoszenia (liny holownicze) oraz do napędu różnych urządzeńprzemysłowych (walce, ciągarki rur). Oferujemy:

- prawo i lewo skrętne

- pełna gama splotów

- stalowe oraz nierdzewne

Zawiesia linowe.

To jeden z najstarszych i do pory jeden z najbardziejpopularny rodzajów zawiesi, który jest stosowanygłównie przy przeładunkach elementów stalowych ibetonowych. Podstawowym rodzajem są zawiesia jednocięgnowe, które charakteryzują się niskim kosztem zakupu w stosunku do udźwigu. W ofercie posiadamy również zawiesia dwucięgnowe, czterocięgnowe, pętlowe ...

Zawiesia łańcuchowe.

Zawiesia te charakteryzują się długą żywotnością., temperatura pracy bez redukcji współczynnika udźwigu od -40°C do +200°C. Współczynnik bezpieczeństwa wynosi 4:1 (obciążenie zrywające). Zbudowane są z elementów rozbieralnych. Mogą posiadać regulowaną długość cięgien oraz są odporne na ostre krawędzie.Podstawowa cześć zawiesia (cięgno) wykonywana jest z łańcucha w klasie 8 lub łańcucha w klasie10. Dalszy podział zawiesi pasowych jest prowadzony ze względu na liczbę cięgien występującychw zawiesiu ewentualnie i wygląd (zawiesia bez końcowe i pętlowe). Jako zakończenie zawiesi, stosuje się w zależności od potrzeb wszelkiego rodzaju haki, szakle, ogniwa bądź uchwyty specjalistyczne.

Zawiesia pasowe.

Zawiesia te są lekkie, miękkie i elastyczne, temperatura pracy pasów od -40°C do +100°C. Odporne są na działanie: wilgoci, olejów, kwasów mineralnych, chłodziw i oparów benzyn. Podstawowa cześć zawiesia (cięgno) wykonywana jest poliesteru (PES). Dalszy podział zawiesi pasowych jest prowadzony ze względu na liczbę warstw i cięgien występujących w zawiesiu. Jako zakończenie zawiesi, stosuje się w zależności od potrzeb wszelkiego rodzaju haki, szakle, ogniwa bądź uchwyty specjalistyczne.

Wymiary oraz zakończenia zawiesi można dowolnie modyfikować oraz konfigurować.Wyroby są atestowane i w pełni bezpieczne w użytkowaniu zgodnym z obowiązującymi normami.